Tabletky a iné prípravky na chudnutie

Pri pohľade do zrkadla a na číslo, ktoré udáva váha, máte pocit, že už nevyzeráte jablko s metromako človek? Chceli by ste s tým konečne niečo urobiť? Možno ste už aj začali, no pokroky stále nevidíte? Možno by to chcelo podporu. Podporu v podobe rôznych prípravkov, najčastejšie tabletiek  na chudnutie, ktoré vám s vašim bojom pomôžu. Vieme, že vzoprieť sa sám sebe je oveľa ťažšie ako sa vzoprieť niekomu inému. Preto je celý proces znižovania telesnej hmotnosti o to náročnejší. Motiváciou pri iných vykonávaných činnostiach je, že to robíme pre iných (pre partnera, pre deti, pre rodičov atď.). Chudnutie je však proces, ktorý robíme pre seba, pre svoje zdravie, lepšiu fyzickú kondíciou a pre lepší vzhľad. Dopomôcť nám v tom môžu aj niektoré prípravky.

Ako čo najrýchlejšie schudnúť?

Ak ste sa už konečne dokopali k tomu, že so sebou začnete niečo robiť, zrazu môže prísť hneď niekoľko rán. Určite ste si pri tomto predsavzatí zmenili aj stravovací režim. Najťažšie ale bude dodržiavať ho a nerobiť žiadne prehrešky. Už len keď myslíte na niečo, čo by ste nemali, ste naklonený k tomu, aby ste režim porušili. Pozitívnou správou ale je, že niektoré tabletky na chudnutie obsahujú zložky, ktoré chuťovo blokujú váš mozog. To znamená, že ho vedia ako keby oklamať a vy nebudete mať také časté chúťky na hriešne jedlá.

Druhý zlom a sklamanie prichádza, ak sa snažíte skutočne rýchlo schudnúť, možno rešpektujete všetko, no žiadne zmeny na sebe, ani na váhe nebadáte. Tu je potrebné zdôrazniť dve veci. Prvou je, že rýchle chudnutie je po zdravotnej stránke veľmi nebezpečné. Väčšinou predstavuje radikálne zmeny stravy, ba až jej úplné obmedzenie, čo určite nie je dobré. Celé vaše telo sa môže úplne rozladiť a zosypať.

Na druhej strane si musíte uvedomiť, že to, čo zo seba chcete dostať, ste prijímali niekoľko rokov. Preto otázka typu ako schudnúť za mesiac 10 kíl, či dokonca za týždeň, sú veľmi zlé postavené. Samozrejme, ak máte vyššiu váhu, nie je problém behom mesiaca zhodiť aj toľko kilogramov. No nutné je robiť všetko z hľadiska vašej zdravotnej bezpečnosti. Organizmus si pri prvých dňoch alebo týždňoch len zvyká na novú situáciu, čo sa nemusí odraziť zmenou váhy. Ak však po prvých týždňoch zotrváte, začne sa poriadne chudnutie a pomôcť vám v tom môžu aj niektoré prípravky, napr. tabletky, náplasti, nápoje atď.

Čo robiť, aby ste znížili svoju hmotnosť?

Práve túto časť by sme adresovali ako odpoveď na predchádzajúcu otázku, a síce, ako čo najrýchlejšie schudnúť. V prvom rade si stanovte reálny cieľ. Nechcite zhodiť všetky nadbytočné kilá behom týždňa alebo mesiaca. Ináč vám hrozí jojo efekt a to aj vtedy, ak využívate podporné metódy chudnutia, akými sú napr. tabletky. Zmeňte si jedálny lístok. Vyhoďte z neho sladkosti, mastné, údené a vyprážané jedlá a určite aj biele pečivo. Veľmi prospešnými sú konzumácia celozrnných produktov, ovocie, zelenina, vláknina atď.

Určite nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Na chudnutie resp. jeho podporu si môžete zakúpiť aj prípravky, najčastejšie ide o tabletky. Ak do vášho režimu zakomponujete šport, nebudete to vôbec na škodu. Nielenže si znížite váhu, ale postavu si aj vyformujete. Najlepšie sú behanie, plávanie či posiľňovanie.

Bezpečné chudnutie aj bez cvičenia

Základom toho, aby ste začali znižovať svoju váhu, je obmedziť príjem kalórií. Priberanie spôsobuje to, že prijímate oveľa viac kalórií, ako by ste mali. Ak teda chcete chudnúť, je potrebné dávku znížiť. Najlepšie je, aby ste prijímali menej kalórií, ako by ste mali. Takto sa zaručene spustí proces chudnutia. Pri nedostatku živín začne telo čerpať z usadených tukov a cukrov, čím ich spaľuje a zrýchľuje sa metabolizmus. Práve toto býva cieľom väčšiny tabletiek a prípravkov na chudnutie, či už ide o výživové doplnky alebo náplasti. Majú teda urýchliť spaľovanie tukov. Dôležité je ich brať v takom pomere a v takých intervaloch, ako odporúča ich výrobca. Dennú dávku neprekračovať, ináč vám to môže spôsobiť viac škody ako úbytku. pilulky

Takže skutočne, už len vďaka tabletkám na chudnutie a znížením prijatých kalórií môžete schudnúť aj niekoľko kíl mesačne.

Sú spaľovače tukov účinné?

Ako sme uviedli v predchádzajúcom odseku, sú. Tabletky na chudnutie ale netreba vnímať ako lieky, napriek tomu, že majú prezývku aj ako spaľovač tukov a pre mnohých z nás predstavujú zázrak. Spoliehať sa ale len na to, že vykonajú celú prácu za vás, by bolo ale určite naivné. Ak im nepomôžete, tak sa vám schudnúť nepodarí. Tabletky síce môžu urýchliť spaľovanie a metabolizmus, no to neznamená, že môžete jesť to, čo doteraz či dokonca ešte viac. Pre čo najlepšie výsledky je najlepšie skombinovať tabletky na chudnutie so správnym a zdravým režimom. Vtedy sú najúčinnejšie.

Nápomocné recenzie

Na trhu je kvantum tabletiek a iných prípravkov, ktoré vám zaručujú rýchle chudnutie. Je však bezpečné veriť každému z nich? Najskôr asi nie. Pre vašu úplnú bezpečnosť si prípravok, o ktorý máte záujem naštudujte. Hlavne to, či prešiel základnými testami. Ak ho kupujete v lekárni, problém nebude. Horšie to ale môže byť s produktmi zakupovanými cez internet alebo nešpecializovaných predajniach. Tabletky na chudnutie by mali byť klinicky overené.

Určite si nezabudnite prečítať zloženie, aby vás po ich požití neprekvapila nečakaná alergická reakcia. Okrem toho, tie najlepšie tabletky môžete nájsť aj pomocou recenzií užívateľov, ktorých bude na internete určite dosť. Sústreďte sa na nezainteresované fóra a predajné stránky. Takéto výsledky sú najdôveryhodnejšie a môžete si byť istí, že tabletky či iné prípravky na chudnutie skutočne splnili, prípadne nesplnili to, čo sľubovali.

Ľudia, ktorí sa snažia schudnúť, sa odporúčajú riadiť hlavne týmito zásadami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *