PZP cez internet – cesta na získanie lacného poistenia

PZP cez internetV dobe, keď pomaly nemáme čas na to, aby sme si dopriali relax, nieto ešte zorganizovali nejaký výlet s rodinou, sa snažíme uľahčiť si aspoň nejaké povinnosti. Jednou z povinností každého majiteľa vozidla je aj jeho zabezpečenie. Aspoň v tomto si dokážete ušetriť váš čas. PZP online je skvelou možnosťou pre tých, ktorí majú radi pohodlie, rýchlosť a svoj voľný čas si vedia predstaviť aj ináč ako návštevou rôznych poisťovní. Okrem toho vám tento spôsob pomôže ušetriť aj dosť eur. Presvedčiť sa o tom môžete aj sami, a to tak, že si uzatvoríte lacnú poistku na auto cez internet pomocou kalkulačky. Je to bezplatný a nezáväzný spôsob, ako sa rýchlo vykonať prieskum súčasného trhu.

Musí ho mať každé vozidlo

Či už vlastníte:

bez tejto povinnosti by ste s nimi jazdiť nemali. Namiesto toho, aby ste jazdili načierno, zabezpečte si rýchlo a pohodlne lacné PZP online. Chránite tým nielen seba, ale hlavne tých, ktorým by ste spôsobili škody a to nielen na majetku, ale aj na zdraví. Poisťovňa, v ktorej ste uzatvorili poistnú zmluvu na seba prevezme zodpovednosť odškodnenia všetkých poškodených. Nanešťastie, väčšina PZP nekryje škody, ktoré spôsobíte vašim zavinením sebe, posádke alebo vášmu vozidlu. Na to slúži havarijné poistenie.

Poistné krytie už aj toho najlacnejšieho zabezpečenia je stanovené zákonom. Ide konkrétne o tieto sumy. Pri škodách na zdraví musí byť poisťovňa schopná vyplatiť poškodených až do výšky 5 miliónov eur. Pri škodách na majetku je to zas až do 1 milióna. V porovnaní s tým, čo za ročné povinné zmluvné poistenie uzatvorené hoc aj cez internet zaplatíte, ide skutočne o veľmi vysoké sumy. Na to, aby si poškodený mohol nárokovať odškodnenie u vaše poisťovne, je potrebné mať všetko zdokumentované. Udalosť zapíšte buď do záznamu o spôsobenej škodovej udalosti, ktorú je nutné nosiť vo vozidle a odfotografujte ju. Ak je poškodenie väčšie, k udalosti je potrebné privolať policajné hliadky, ktoré spíšu záznam namiesto vás. Dobre je vedieť aj o téme povinného poistenia v prípade stopára v aute, o čom nájdete článok na Uzavripzp.

Nezabúdajte. Aby mohlo PZP splniť svoju úlohu, je potrebné, aby poškodená strana a strana vinníka spolu komunikovali a udalosť čím skôr nahlásili či už online, osobne alebo telefonicky.

Porovnanie PZP cez internet

Človek na cesteKaždý určite ocení pomoc, ktorá nič nestojí a ktorá nechce, aby ste sa nejako revanšovali. Taká je aj bezplatná kalkulačka, ktorá vám pomôže urobiť prieskum poistných ponúk v súčasnom trhu. Nepôjde len o hocijaké ponuky z niekoľkých poisťovní. Táto kalkulačka vám totiž urobí porovnanie PZP cez internet hneď od 11 poisťovní. Jediné, čo budete musieť investovať, je pár minút času na vypísanie formulára s technickými parametrami vozidla.

Veľkou výhodou tohto nástroja je aj to, že jeho využitie je nezáväzné. To znamená, že nemáte povinnosť si niektorú z vyobrazených ponúk vybrať. Na preskúmanie možností máte dostatok času a môžete sa k ním kedykoľvek vrátiť. Porovnanie PZP cez internet pomocou kalkulačky vám urobí výpočet ponúk kedykoľvek. Nie je obmedzené pracovnou dobou, ani sviatkami. Funguje, ráno, na obed, večer, v noci a dokonca aj nad ránom. Je vždy pripravené vám zobraziť tie najlepšie ponuky.

Ako kalkulačka na výpočet PZP cez internet funguje?

Vyššie sme naznačili, že na to, aby sa vám výsledky zobrazili, je nutné vyplniť formulár. Doňho zadáte technické parametre poisťovaného vozidla, ale aj niektoré údaje o majiteľovi, aby ste mohli získať čo najviac možných zliav. Cez internet môžete na povinné zmluvné poistenie ušetriť aj niekoľko stoviek eur a ponuka od toho istého poskytovateľa osobne sa môže líšiť až o 30%. Samozrejme v prospech domáceho výpočtu.

Ak ste všetky potrebné údaje vypísali a odoslali, behom niekoľkých sekúnd sa vám začnú zobrazovať poistné možnosti. Ak sa vám niektorá pozdáva, môžete o ňu jediným klikom požiadať. Dopíšete vaše osobné údaje a potom si skontrolujte mailovú schránku. Tam dostanete doklad o tom, že ste uzatvorili PZP online. Obsahovať bude návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasnú zelenú kartu. Poistné uhraďte čím skôr, ináč vám poisťovňa nezašle originál zelenej karty, ktorá je pre platné zabezpečenie nevyhnutné. Bez nich vám na ceste hrozia vysoké pokuty a nepomôže vám, ak budete policajtom tvrdiť, že ste si PZP uzatvorili online.

Sankcie

WifiAk by ste predsa len mali nutkanie vyskúšať jazdu načierno, možno vás do toho konkrétne sankcie odradia. Bez zelenej karty, ktorá dokazuje platnosť PZP na Slovensku, si zaplatíte na mieste aj niekoľko stoviek eur. Okresný úrad má právo vás pokutovať aj 3 roky od zistenia tejto skutočnosti. Čím neskôr sa na to príde, tým môže byť pokuta pre vás vyššia. Dosiahnuť môže až 3 330 eur.

Ak by ste sa vybrali na cestu do zahraničia, vždy si skontrolujte prítomnosť a platnosť zelenej karty. Aj v iných európskych štátoch platí povinnosť uzatvorenia povinného zmluvného poistenia hocakou formou, aj online. Bez zelenej karty vo vozidle sú pokuty v zahraničí oveľa vyššie. Rozprávať sa nedá len o tisícoch eur, ale aj o tom, že vám niektoré štáty môžu zabaviť celý dopravný prostriedok. A to by ste určite nechceli.

Preto vám radíme si pred každou jazdou či už u nás, alebo mimo nás, kontrolu všetkých dokladov. Ak zistíte, že vám platnosť PZP končí, pomocou bezplatného porovnanie cez internet si môžete urobiť výpočet vašich ponúk skoro okamžite. Získate nielen tie najlacnejšie možnosti, ale aj všetky iné dostupné na našom trhu. Veci sa rozhodne neoplatí odkladať na neskôr. Platí to hlavne vtedy, ak vás za nich môžu pokutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *