Detoxikácia organizmu

Človek má vo svojom živote viacero etáp. V prvej si dopraje k jedeniu a k pitiu úplne všetko, po čom túži. No potom si uvedomí, že možno mu to až tak neprospieva, napriek tomu, že si jeho chuťové poháriky zgustli. Práve to, čo máme najradšej, totiž vie zamoriť naše telo toxínmi, ktoré sa usádzajú úplne všade. Hlavným bodom úrazu ale býva tráviaci trakt, hlavne hrubé a tenké črevo, z čoho vyplýva množstvo iných ťažkostí. Škodliviny sa však usádzajú aj okolo skodlivinainých orgánov, čím im sťažujú ich fungovanie. Ohrozené najviac sú pečeň, obličky, srdce…To má opäť za následky radu ďalších problémov.

Okrem toho sa premnoženie škodlivín v organizme prejavuje aj veľkou a častou únavou, a to aj po zobudení, bledosťou, ospalosťou, stratou energie atď. Z toho dôvodu by mala byť v živote každého dospelého človeka zaradená raz ročne detoxikácia resp. detoxikačná kúra. Ako ju dosiahnuť? Čo predstavuje? Kto by ju mal podstúpiť? V našom článku vám poskytneme niekoľko dôležitých informácii, no viac o tejto problematike nájdete na stránke detoxikacia.

Čo to vlastne je?

Detoxikácia organizmu je veľmi podstatnou časťou každého z nás. Ako sme už vyššie uviedli, škodliviny, ktoré prijímame rôznymi spôsobmi, sa nám v tele usádzajú a spôsobujú šarapatu. Ak už ale presiahnu istú úroveň, telo si s nimi nezvláda samo poradiť a potrebuje pomoc. Tú mu viete poskytnúť ľahko, a to detoxikačnou kúrou. Tá môže prebiehať rôznymi spôsobmi, o ktorých sa môžete dočítať nižšie. Aby sme teda boli konkrétni, detoxikovať znamená dopriať organizmu celkové prečistenie čriev (hrubého a tenkého), pečene a iných častí, na ktorých sa škodliviny pousádzali.

Detoxikácia je vhodná pre každého človeka, aj pre toho, ktorý sa stravuje zdravo, aj keď ten ju nepotrebuje až tak často. Toxíny totiž neprijímame len nezdravou stravou a nápojmi, ale aj externými činiteľmi. Stačí už aj obyčajné dýchanie, veď vonku je kopec smogu, ktorý si už ani pre zvyk neuvedomujeme. Rovnako nám škodí aj vdychovanie výparov z mastného varenia, cigaretový dym, fajčenie, alkohol atď. Trpí tým nielen vaše vnútro a vnútornosti, ale aj váš zovňajšok. Toxíny spôsobujú vysušovanie pokožky, kožné problémy a upchávanie pórov. Aj s týmito problémami vám teda môže detoxikácia výrazne pomôcť.

Ako detoxikovať telo?

Nemusí to byť tak náročné, ako si možno predstavujete. Ide len o osvojenie si niektorých zásad a stravovacích návykov. Prípadne iných podporných látok. Na správnu detoxikáciu je v prvom rade potrebné si zostrojiť dobrý jedálniček. To znamená, vylúčiť všetko, čo vám môže uškodiť a naopak pridať potraviny, ktoré vám len pomôžu. Nežiaduce v tomto smere je biele pečivo, alkohol, fajčenie, sladké bublinkaté vody, mastné, príliš sladké, údené a vyprážané jedlá atď. Naopak vhodnými sú celozrnné pečiva, čistá voda, prírodné sladidlá, veľa ovocia, zeleniny a vlákniny, ktoré pri detoxe čriev a organizmu celkovo výrazne pomáhajú. zelenina

Detoxikácia organizmu bude o to viac umocnená, o čo viac jej pomôžete a vyššie uvedené stravovanie dodržíte. Veľmi dôležitým je určite aj zvýšený pohyb, ktorý len urýchli činnosť čriev a podporí srdce a samozrejme aj pitný režim. Svoj význam v očiste zohráva aj spánok. Rešpektujte 6-8 hodinový spánkový režim. Pretože práve v spánku sa organizmus regeneruje najviac. Okrem takýchto rád vám môže v očiste pomôcť aj čosi iné. Detoxikačná diéta môže pokojne obsahovať aj použitie detoxikačných náplastí, tabletiek, čaju či nápojov. Tie si môžete zakúpiť buď v špecializovanom obchode alebo cez internet. Detoxikačný nápoj si ale môžete urobiť aj doma. Stačí vám k tomu ovocie, zelenina a dobrý mixér a rýchlo si môžete vytvoriť teraz moderné smoothie.

Podporné prípravky na detoxikáciu organizmu majú zloženie, ktoré pomáha odbúravať usadené toxíny rýchlejšie ako keby ste išli bez nich. Je však na každom sa rozhodnúť, či je ochotný investovať a očistiť sa na 100% a rýchlejšie alebo potom sa detoxikovať dlhšie. V detoxikácii organizmu vám môžu pomôcť aj tieto tipy.

Ako dlho má detoxikačná kúra trvať a kedy ju absolvovať?

Je to rôzne. Sami na sebe totiž pocítite, že úsilie, ktoré ste vynaložili prináša svoju úrodu. A kým sa nebudete cítiť stopercentne fit, je dobré v detoxikácii pokračovať. Existuje niekoľko receptov, ktoré sa rozkladajú do troch dní, iné zas predstavujú týždenný alebo mesačný detox. Každý nech si vyberie to, čo mu najviac vyhovuje. No je jednoznačné, že k dokonalej očiste pravdepodobne za tak krátky čas, ako sú jednodňové diéty alebo tie pod jeden týždeň, nedôjde.

Medzi najznámejšie a najodporúčanejšie diéty patrí aj jarný detox. Práve obdobie po zime, kedy sme sa sebe samým až tak nevenovali, zjedli sme kadečo, čo nám prišlo pod ruku a už vôbec sme telu nedopriali pohyb, je obdobie, kedy sa toxíny usádzajú najviac. Preto tak, ako sa prebúdza príroda, je dobré prebudiť svoje telo, dodať mu novú energiu, nový vzhľad, a to dosiahnete vďaka poctivej detoxikácii. Jar ale určite nie je jediné obdobie, len sa odporúča najviac. Túto diétu môžete absolvovať kedykoľvek počas roka. Hlavne musíte mať istotu, že v nej zotrváte a nič vám v tom nezabráni.

Detoxikácia a jej pozitívne účinky

Zatiaľ sme hovorili o tom, čomu všetkému škodliviny v organizme škodia. Pozrime sa na to ale opačne a povedzme si, čo dosiahnete tým, že sa do tohto spočiatku ťažkého režimu pustíte. Detoxikácia organizmu vám vďaka prečisteniu čriev a pečene zlepší metabolický systém a trávenie. Zmizne plynatosť, zdravy cloveknadúvanie či iné tráviace ťažkosti. Navrátite si energiu, nebudete tak často unavení, opäť získate v tvári farbu. Pokožka sa vám zjemní, nebude drsná a suchá, zmiznúť môžu aj problémy na tvári ako napr. vyrážky, čierne bodky, kruhy pod očami atď.

Detoxikácia organizmu napomôže aj reprodukčnému systému a kráse vašich vlasov. Tým, že odstráni toxíny a zrýchli sa metabolizmus, sa spustí aj chudnutie! Schudnúť môžete aj niekoľko kíl. Nie sú to dostatočné dôvody na to, prečo ju absolvovať a aspoň na 2-3 týždne sa vzdať toho, čo nám škodí? Po takom čase si na zdravom režime vypracujete návyk a fit budete skutočne veľmi dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *